بهترین کابل کواکسیال برای نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در صورتی که ندانید چه وسایلی برای کار مناسب است می‌تواند جزو کارهای پیچیده به شمار رود. در این مقاله برخی از نکته‌های ساده در زمینه‌ی انتخاب مناسب تجهیزات دوربین مداربسته شامل انتخاب بهترین کابل کواکسیال (Coaxial) آورده شده است. یک سیستم دوربین مداربسته معمولی از اجزایی تشکیل شده است که ارتباط درست آن‌ها موجب انتقال بهینه و باکیفیت  داده‌ها می‌شود. برای چندین سال، کابل‌های کواکسیال RG59/RG6 در این صنعت نقش عمده‌ای داشته‌اند.

کابل کواکسیال Coaxial
انتخاب بهترین کابل کواکسیال

 

انتخاب بهترین کابل کواکسیال برای نصب دوربین مداربسته

کابل‌های دوربین مداربسته دارای یک رسانا در بخش میانی خود و به همراه یک پوشش عایق می‌باشند. 3 نوع کابل رایج برای نصب دوربین مداربسته وجود دارد:

  • RG59 از نوع سیم 20Awg
  • RG6 از نوع سیم 14Awg
  • RG11 از نوع سیم 14Awg
ساختار کابل‌های کواکسیال Coaxial
ساختار کابل‌های کواکسیال

همه انواع این سیم‌ها دارا پوشش عایق می‌باشند. پوشش، این اطمینان را فراهم می‌کند که کاهش ظرفیت الکترونیکی و افزایش شتاب انتشار الکترونیکی ممکن باشد. کابل کواکسیال RG59 با یک گاز ویژه که به درون عایق تزریق می‌شود تشکیل‌شده‌است؛ که موجب می‌شود تا جامعیت سیگنال در طول انتقال بهتر باشد.

رسانا

برای دوربین‌های مداربسته، نیاز به یک رسانا مسی با داشتن بیش از 95 درصد مس خالص می‌باشد.

روکش مناسب برای کابل

کابل‌ها دارای روکش آلومینیومی هستند که هسته داخلی را پوشش می‌دهد. پوشش مناسب سیگنال‌های ویدیویی بدون نویز و بدون هیچ‌گونه نفوذ را ارائه می‌دهد و به دلایل امنیتی و ایمنی ضروری می‌باشد.

بررسی نیازمندی‌ها جهت انتخاب بهترین کابل کواکسیال

بررسی احتیاجات و نیازمندی‌ها پیش از خرید تجهیزات کامل برای دوربین مداربسته می‌تواند در زمان، انرژی و هزینه شما صرفه‌جویی کند. یک سیگنال ویدیویی مداربسته به‌صورت کلی با 2 روش دسته‌بندی می‌شود. یکی از این روش‌ها، کامپوننت‌های با فرکانس پایین و دیگری کامپوننت‌های با فرکانس بالا می‌باشد که برای انتقال ویدیو مورداستفاده قرار می‌گیرند.

coaxial Cable
coaxial Cable

برای فرکانس‌های دوربین مداربسته، کابل‌های کواکسیال RG59 و RG6 برای بهینه‌سازی عملکرد، انتقال ویدیو، بدون نویز و اعوجاج توصیه می‌شود.

تفاوت میان سیم‌های RG59 و RG6

RG59 در مقایسه با RG6 باریک‌تر است. هر دو این سیم‌ها از مس در درونشان به همراه یک روکش آلومینیومی  روی ـ مس تشکیل‌شده‌اند. سیم RG6 پوشش عایق ضخیم‌تری دارد، بنابراین می‌تواند در مقایسه با RG59 برای مسافت‌های بیشتری مورداستفاده قرار بگیرد. RG59 برای اداره‌ها و محیط‌های داخلی مناسب‌تر می‌باشد درحالی‌که سیم‌های RG6 بیشتر برای یک سیستم نظارتی در یک ساختمان یا بخش‌هایی از شهرها مناسب‌ترند. معمولاً RG6 برای استفاده توسط بخش‌های مدیریت شهری مناسب می‌باشد.

اطلاعات فوق می‌تواند در رابطه با انتخاب بهترین کابل کواکسیال برای دوربین مداربسته به شما کمک کند تا امنیت و ایمنی در سیستم نظارتی برقرار باشد.

کلیدواژه : کابل کواکسیال
علیرضا نورمحمدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *